ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΣΤΗ ΦΛΣ

Την Τετάρτη 9/3/2022 το πρωί προέκυψε αναπάντεχα ένα εξαιρετικά σοβαρό πρόβλημα στο σύστημα θέρμανσης της Σχολής. Σε χώρο όπου βρίσκονται οι σχετικές μηχανολογικές εγκαταστάσεις έσπασε σωλήνας, με αποτέλεσμα να σημειωθεί εκτεταμένη διαρροή και ως εκ τούτου το σύστημα θέρμανσης να μην είναι εφικτό να τεθεί σε λειτουργία.

Από εκείνη τη στιγμή, το συνεργείο που έχει την ευθύνη για τη συντήρηση των εγκαταστάσεων ψύξης-θέρμανσης της Σχολής επιχειρεί να θέσει τη διαρροή υπό έλεγχο και να αποκαταστήσει τη βλάβη. Δυστυχώς, ως σήμερα το πρόβλημα δεν έχει ακόμη επιλυθεί, παρότι καταβάλλονται αδιάκοπα όλες οι ενδεδειγμένες προσπάθειες αποκατάστασης της βλάβης. Ως εκ τούτου, ούτε αύριο, Παρασκευή 11/3/2022, είναι δυνατόν να λειτουργήσει η θέρμανση της Σχολής.

Ζητούμε την εκ μέρους σας κατανόηση και ανοχή στις επιπτώσεις αυτού του προβλήματος, το οποίο ανέκυψε παρ’ ελπίδα σε περίοδο ιδιαίτερα δυσμενών καιρικών συνθηκών.