ΛΕΣΧΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗΣ ΤΗΣ ΦΛΣ

Λέσχη Ανάγνωσης της ΦΛΣ

Συνεχίζονται και φέτος, για τρίτη χρονιά, οι δράσεις της Λέσχης Ανάγνωσης, που τελούν υπό την αιγίδα της Κοσμητείας της  Σχολής μας. Το εγχείρημα στηρίζεται σε ένα δημιουργικό πυρήνα βιβλιόφιλων από το Τμήμα Φιλολογίας, που γρήγορα διευρύνθηκε σε μιαν πολυσυλλεκτική συντροφιά, από μέλη εντός και εκτός της Σχολής μας, με βασικό αντικείμενο μελέτης τη νεότερη και σύγχρονη ελληνική λογοτεχνία.

Οι φετινές συναντήσεις θα πραγματοποιούνται μία φορά το μήνα, εξ αποστάσεως, κάθε Σάββατο και ώρα 16:00-18:00. Επίκειται η συνάντηση γνωριμίας και επανασύνδεσης, το Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022. Η πρόσκληση για συμμετοχή στη Λέσχη είναι ανοικτή για όλες τις φοιτήτριες και όλους τους φοιτητές που ενδιαφέρονται.

Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να απευθύνεστε στην κα Δώρα Μέντη: tmenti@phil.uoa.gr