ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΕΠΙΤΥΧΩΣ ΤΟ ΘΕΡΙΝΟ ΕΝΤΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΑΓΓΛΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ & ΦΙΛΟΛΟΓΙΑΣ

Ολοκληρώθηκε επιτυχώς το Θερινό Εντατικό Πρόγραμμα Μετάφρασης του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας, που πραγματοποιήθηκε από τις 15 έως τις 22 Ιουλίου 2022.

­Το  θερινό πρόγραμμα στη μετάφραση είχε ως στόχο την υποστήριξη των μεταφραστικών σπουδών και τη διευκόλυνση τής γνωριμίας των φοιτητών/τριών με την αγορά εργασίας.

Διδάσκοντες/ουσες από το ΕΚΠΑ, το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, το Ιόνιο Πανεπιστήμιο και το University of Birmingham ένωσαν την μεταφρασεολογική εμπειρία τους για να παρουσιάσουν πτυχές της μεταφραστικής διαδικασίας στο τέλος Ιουλίου, όπου οι χαλαρές καλοκαιρινές μέρες επιτρέπουν μια πιο αποκλειστική ενασχόληση με το αντικείμενο της μετάφρασης.

Δείτε το αρχείο των φωτογραφιών από τα μαθήματα που διεξήχθησαν στο Αμφιθέατρο της Βιβλιοθήκης της Φιλοσοφικής Σχολής.

• Title