ΤΡΕΙΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑΣ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΤΟΥ ΕΚΠΑ, Κ. ΦΡΟΣΩΣ ΜΟΤΤΗ-ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ, ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2022

Τρεις σημαντικές διακρίσεις της Καθηγήτριας τού Τμήματος Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ, κ. Φρόσως Μόττη-Στεφανίδη, μέσα στο 2022

Η Καθηγήτρια τού Τμήματος Ψυχολογίας του ΕΚΠΑ κ. Φρόσω Μόττη-Στεφανίδη έλαβε δύο σημαντικές διακρίσεις από τη Διεθνή Επιστημονική Εταιρεία «International Society for the Study of Behavioral Development (ISSBD)».

1. ISSBD Award for Distinguished Contributions to the International Advancement of Research and Theory in Behavioural Development.

2. ISSBD Fellow, in recognition of outstanding contributions by a senior scholar to the field of lifespan human development.

Επίσης, δίδαξε στο Πανεπιστήμιο του Χαρβαρντ ως Chen Yidan Fellow, GSE, Harvard University πάνω στα θεματα που πραγματέυεται στην έρευνά της, δηλαδή στην ψυχική ανθεκτικότητα και στη θετική προσαρμογή και ψυχική υγεία μεταναστών και προσφύγων εφήβων.

• Title