ΧΡΩΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΚΤΕΤΑΜΕΝΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΦΛΣ

χρωματισμός εκτεταμένου τμήματος της ΦΛΣ

Κατά την περίοδο των διακοπών των Χριστουγέννων, η Κοσμητεία της Φιλοσοφικής Σχολής προχώρησε σε βάψιμο εκτεταμένου τμήματος της ΦΛΣ. Πρόκειται για εκείνο το τμήμα της Σχολής που υψώνεται (όροφοι 4ος έως 7ος) πάνω από την κεντρική της είσοδο, στον 2ο όροφο. Η παρέμβαση αυτή έρχεται σε συνέχεια των κατά την τελευταία περίοδο επιχειρηθέντων έργων ευπρεπισμού και καλλωπισμού του συγκεκριμένου τμήματος της Σχολής· στον 3ο όροφο: εικαστική αποτύπωση της Οδύσσειας από τον ζωγράφο Γιώργο Κόρδη και ανάρτηση στους πέριξ τοίχους καλλιτεχνικών φωτογραφιών της ομάδας της Athens Photo World· στον 2ο όροφο: διαρρύθμιση του χώρου της εισόδου, με τοποθέτηση μεμβρανών και κατασκευή νέας προθήκης με στοιχεία από την ιστορία της Σχολής.

Η Κοσμητεία της Φιλοσοφικής Σχολής εκφράζει ευγνώμονες ευχαριστίες στον αναπληρωτή Επόπτη του κτηρίου της ΦΛΣ κ. Γιώργο Λάμπο, ο οποίος, συνεπικουρούμενος και από μέλη του συνεργείου καθαριότητας της Σχολής, έφερε σε αίσιο πέρας αυτό το εγχείρημα.