ΕΡΓΟ ΤΗΣ ΕΙΚΑΣΤΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑΣ ΣΗΜΑΝΤΗΡΑ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ ΟΡΟΦΟ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Έργο της εικαστικής δημιουργού Χριστίνας Σημαντήρα στον ένατο όροφο της Φιλοσοφικής Σχολής

Ολοκληρώθηκε το έργο της Χριστίνας Σημαντήρα στην είσοδο των γραφείων 926 και 927, στον 9ο όροφο της Φιλοσοφικής Σχολής. Πρόκειται για μιαν εντυπωσιακή δημιουργία που αναπτύσσεται σε απόλυτη αρμονία με τον χώρο. Η πρωτοβουλία αυτής της καλλιτεχνικής δραστηριότητας οφείλεται στην καθηγήτρια του Τμήματος Μουσικών Σπουδών κα Σμαράγδα Χρυσοστόμου. Συνέβαλαν επίσης καθοριστικά μέλη του ίδιου Τμήματος, η επίκ. καθηγήτρια κα Αγγελική Τριανταφυλλάκη, η κα Ελισάβετ Περακάκη, μέλος ΕΕΠ, αλλά και η φοιτήτρια κα Βίκυ Πέτρου. Απευθύνονται εγκάρδιες ευχαριστίες στην εικαστικό κα Χριστίνα Σημαντήρα, για τον επαγγελματισμό της, την αγάπη της για την Τέχνη, το ταλέντο της, τη φροντίδα και τον συντονισμό αυτής της συλλογικής προσπάθειας.