HARVARD CHS IN GREECE. PRE-DOC FELLOWSHIPS IN HELLENIC STUDIES FOR PH.D. CANDIDATES IN CLASSICS FROM GREEK UNIVERSITIES 2023-24

Harvard CHS in Greece. Pre-doc Fellowships in Hellenic Studies for Ph.D. Candidates in Classics from Greek Universities 2023-24

Το Κέντρο Ελληνικών Σπουδών Ελλάδος του Πανεπιστημίου Harvard προσφέρει για τρίτη χρονιά το πρόγραμμα ερευνητικών υποτροφιών Pre-doctoral Fellowships in Hellenic Studies.

Το πρόγραμμα είναι ανοικτό σε υποψηφίους/ες διδάκτορες Ελληνικών Πανεπιστημίων, ανεξαρτήτως της σχολής εγγραφής τους, που διεξάγουν έρευνα σε θέματα που σχετίζονται με τον αρχαίο ελληνικό πολιτισμό και έχουν ολοκληρώσει τουλάχιστον ένα έτος των διδακτορικών τους σπουδών.

Το πρόγραμμα χορηγεί έως τρεις ερευνητικές υποτροφίες διάρκειας ενός έτους με ημερομηνία έναρξης την 1ηΙουνίου, 2023.

Μπορείτε να βρείτε αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με τη δομή, το περιεχόμενο και τις παροχές του προγράμματος στην ιστοσελίδα:https://greece.chs.harvard.edu/research-fellowships/hellenic-studies-predoc.

Σε αυτόν τον σύνδεσμο θα βρείτε την ανακοίνωση-πρόσκληση για αιτήσεις.

Η προθεσμία αιτήσεων λήγει στις 16 Φεβρουαρίου 2023.