ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

Η ΠΟΛΥΒΡΑΒΕΥΜΕΝΗ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΔΑ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ NAOMI WALLACE ΣΤΟ ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΤΗΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Δευτέρα 20 Μαΐου 2024
η πολυβραβευμένη Αμερικανίδα θεατρική συγγραφέας Naomi Wallace στο αμφιθέατρο της βιβλιοθήκης της Φιλοσοφικής Σχολής

Εκδήλωση - Ανοικτή Συζήτηση

Η πολυβραβευμένη Αμερικανίδα θεατρική συγγραφέας Naomi Wallace συναντά τις φοιτήτριες και τους φοιτητές του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α. τη Δευτέρα 20 Μαΐου 2024 και ώρα 11:30-13:30, στο αμφιθέατρο της βιβλιοθήκης της Σχολής.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται στο πλαίσιο του μαθήματος «Αμερικανικό Θέατρο του 20ου αιώνα» του ΣΤ’ εξαμήνου του προπτυχιακού προγράμματος σπουδών του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας, με διδάσκοντα τον Αναπληρωτή Καθηγητή Κωνσταντίνο Μπλατάνη.