ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΘΕΡΙΝΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΠΜΣ «ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗ ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ, ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΤΑΦΡΑΣΗ»

Δευτέρα 10 Ιουλίου 2023

Η κατεύθυνση Μετάφρασης του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ελληνογαλλικές σπουδές στη Λογοτεχνία, τον Πολιτισμό και τη Μετάφραση» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το 1ο Θερινό Σχολείο Μετάφρασης με γλώσσες εργασίας γαλλικά-ελληνικά από τις 10 έως τις 14 Ιουλίου 2023.

Οι εγγραφές στα ολιγομελή εργαστήρια ολοκληρώθηκαν και οι συμμετέχοντες έχουν ενημερωθεί.

Η εναρκτήρια συνεδρία τη Δευτέρα 10/07 στο κεντρικό κτίριο του ΕΚΠΑ (αμφιθέατρο "Ι. Δρακόπουλος", Πανεπιστημίου 30) είναι ανοιχτή σε όλους.

Το πρόγραμμα της ημερίδας είναι διαθέσιμο εδώ:
master-cilitrad.frl.uoa.gr/fileadmin/depts/frl.uoa.gr/www/uploads/PMS/PMS_NEO/Programma_THerinoy_Scholeioy.pdf

Το έργο συγχρηματοδοτείται από την Ελλάδα και την Ευρωπαϊκή Ένωση (Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο) μέσω του Επιχειρησιακού Προγράμματος "ΕΣΠΑ -Ανάπτυξη Ανθρώπινου Δυναμικού, Εκπαίδευση και Διά Βίου Μάθηση".